Su Arıtma Cihazı Suları Nasıl Temizliyor?

İçme suyunun kalitesi her zaman bir soru işareti olmuştur. İster belediye arzı olsun ister kendi çabalarınızla eşle ettiğiniz su olsun; hiçbiri sağlığa ya da sağlıklı beslenmeye uygun değil.

Su Arıtma Cihazı Suları Nasıl Temizliyor?
Su Arıtma Cihazı Suları Nasıl Temizliyor? admin

İçme suyunun kalitesi her zaman bir soru işareti olmuştur. İster belediye arzı olsun ister kendi çabalarınızla eşle ettiğiniz su olsun; hiçbiri sağlığa ya da sağlıklı beslenmeye uygun değil. Bu yüzden, iyi bir sağlık ve lezzetli bir gıdaya sahip olmak için su arıtma cihazı ile arıtılmış su tüketmeliyiz.

Günümüzde su arıtıcıları, modern toplumlarda yavaş yavaş ve sürekli olarak popüler hale gelmektedir. Daha iyi bir yaşam tarzı ve suyla taşınan hastalıklardan aileyi koruma ihtiyacının, su arıtma cihazları ve sistemlerinin kullanımının artma nedenleri olduğu anlaşılmaktadır.

4 Aşamalı Su Artıma Sistemi

Alkali su arıtma cihazı 4 kademeli bir arıtma işlemini gerçekleştirir. SedimentFilter olarak adlandırılan birinci aşamada, 5 mikron gözenekleri olan, yüksek teknolojili SedimentFiltre’si bulunmaktadır. Bu filtrenin görevi; suda mevcut bulunan toz, kum, yosun, böcek ve benzeri gibi kaba kirleri 5 mikrona kadar temizlemektir.

İkinci aşamada ise karbon filtrelemesi gerçekleşmektedir. Blok Karbon Filtre’si; kötü lezzet, koku ve renge sebebiyet veren organik maddeleri ve mevcut kloru temizlemektetir.

İkinci aşamanın tamamlanmasından sonra, yarı geçirgen zar yapısına sahip olan HiperFiltrasyon aşamasına geçilir. Bu aşamada 8 ila 10 angstrom genişliğindeki gözenekler sayesinde, su moleküllerinin geçişine izin verilir fakat erimiş kimyasallar ve mikro organizmalara izin verilmez.

Son aşamada ise alkalin mineral filtrelemesi yapılır. Bu filtrelemede, kokuya oluşturan maddeleri temizleyerek, mikro organizmaların meydana gelmesine engel olmak ve içme suyu PH değerini 8,5 ila 9,0 arasında dengelemektir.

Su Arıtma Fiyatları

Farklı amaçlara yönelik farklı su artıma cihazları üretilmektedir. Su artıma fiyatları hakkında daha somut bilgiler alabilmek için, müşteri hizmetleri görüşülmesi en doğru tercih olacaktır.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
Acun Ilıcalı’ya gönderme! ‘’ Benim şefim seninkinden daha iyi’’
Acun Ilıcalı’ya gönderme! ‘’ Benim şefim seninkinden daha iyi’’