Flaş asgari ücret açıklaması 2 bin tl...

Son dakika ekonomi haberleri

Flaş asgari ücret açıklaması 2 bin tl...
Flaş asgari ücret açıklaması 2 bin tl... tuğba civik

Asgari ücret pazarlıkları erken başladı: '2 bin TL olsun!'Asgari ücret pazarlığı bu yıl erken başladı. Türk-İş asgari ücretin hemen 2 bin liraya çıkarılmasını istedi.

Türkiye'de milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret pazarlıkları erken başladı. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay  “Esnaf can suyu, işveren nefes kredisi istiyor. Aralık ayındaki asgari ücret pazarlıkları 2 bin lira üzerinden başlasın” çağrısı yaptı

Türk İş Başkanı Ergün Atalay asgari ücret ve gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Açıklamalarının merkezinde asgari ücrete gelecek zam beklentisi olsa da, esnafa verilecek can suyu ile esnafa nefes aldırma konularına da değindi.

1603 TL İLE GEÇİNMEYE ÇALIŞMA

Türk İş Başkanı Ergün Atalay milyonlarca insanın 1603 lira ile geçinmek zorunda olduğunu dile getirdi. Ergün Atalay oldukça net cümleler kurarak Aralık ayında belli olacak asgari ücretin 2 bin TL üzerinde olması gerektiğini savundu.

Ergün Atalay 5 lira olan üzüm artık 7 TL olarak satılıyor. 1.5 ay önce 22 TL olan yap bugün 40 TL olarak satılıyor. Doğal olarak herkesin alım gücü düştü. En çok da asgari ücret ile geçinmek zorunda olan vatandaş zor durumda kalıyor. Bu yüzden Aralık ayında asgari ücretin 2 bin TL üzerine çıkması bekleniyor.
 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Şef Emre Kara’ya Konuştu: 'Acun Ilıcalı Beni Tercih Etti'
Mehmet Şef Emre Kara’ya Konuştu: 'Acun Ilıcalı Beni Tercih Etti'
Çukur dizisi sezon finali mi yaptı? Ay Yapımdan açıklama!
Çukur dizisi sezon finali mi yaptı? Ay Yapımdan açıklama!