Amerika'nın Türkiye'ye kanlı planı Suriye'yi kullanarak...

Haberin ayrıntıları İçin Tıklayınız..

Amerika'nın Türkiye'ye kanlı planı Suriye'yi kullanarak...
Amerika'nın Türkiye'ye kanlı planı Suriye'yi kullanarak... tuğba civik

Türkiye ve Rusya'nın Soçi anlaşmasının yürürlüğe girmesinin ardından, Suriye'deki barış rüzgarlarına DEAŞ gölgesi düştü. DEAŞ, arındırılması beklenen bölgede tanklarla gösteri düzenledi. DEAŞ'in bu hamlesinin arkasında ise ABD'nin kanlı oyunu var.

GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTILAR

Terör örgütü DEAŞ, Suriye'de yeniden sahnede! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Soçi zirvesinde vardığı İdlib'de 'silahsız bölge' mutabakatı kapsamında radikal gruplar da bu karara uyacaklarını açıklamıştı.

Yaşanan gelişmelerin ardından terör örgütü DEAŞ, dün Cisr eş Şuğur bölgesinde ağır silahlar ve tanklarla gövde gösterisi yaptı.

SİVİLLER CANLI KALKAN

İdlib'de bütün dünyanın alkışladığı, çatışan tarafların bile üzerinde uzlaştığı Soçi mutabakatının uygulanmaya başladığı hatta, hem Türkiye'nin hem de Rusya'nın ''çekiliyorlar'' açıklamaları yaptığının ertesinde DEAŞ'ın sivilleri de canlı kalkan yaparak gövde gösterisi düzenlemesi birilerinin ''benim içinde yer almadığım, tarafı olmadığım anlaşma uygulanamaz'' mesajı olarak algılandı.

DEAŞ'IN İDLİB UZANTISI

Terör örgütü DEAŞ'ın sözde bayraklarını taşıyan Nusrat al-İslam grubu özellikle Afrika'da etkin olarak boy gösteriyor. Yemen El-Kaidesi'nin uzantısı olan grup, Suriye'de DEAŞ'ın çatısı altında faaliyette bulunuyor.

ESED TERÖRİSTLERİ TAŞIYOR

Esed rejiminin, ''Muhaberat'' eliyle, DEAŞ terör örgütüyle işbirliği yaptığını deşifre eden Lübnanlı Dürzi Lider Velid Canbolat, yüzlerle DEAŞ'lının, Esed güçlerince Irak sınırındaki Ebu Kemal'den İdlib'e, Şam'daki DEAŞ militanlarının da Swedia'ya transfer edildiğini belirtmişti.

ARKASINDA ABD VAR

DAEŞ'in bu hamlesinin altında ise ABD parmağı olduğu belirtiliyor. İstihbarat birimleri, PKK-PYD'yi silahlandırmak isteyen ABD'nin, DEAŞ'i piyon olarak kullandığı belirtiliyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
Acun Ilıcalı’ya gönderme! ‘’ Benim şefim seninkinden daha iyi’’
Acun Ilıcalı’ya gönderme! ‘’ Benim şefim seninkinden daha iyi’’