Facianın boyutu artıyor! Çok sayıda ölü var

Haberin Ayrıntıları İçin Tıklayınız..

Facianın boyutu artıyor! Çok sayıda ölü var
Facianın boyutu artıyor! Çok sayıda ölü var admin

İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında, içerisinde  düzensiz göçmenlerin olduğu tekne battı, 4 kişinin cesedine ulaşılırken, 1 kişi  kurtarıldı. 

Edinilen bilgiye göre, içerisinde düzensiz göçmenlerin olduğu tekne, Karaburun açıklarında alabora oldu.

Yürütülen çalışmalar sonucu 4 kişinin cesedine ulaşılırken, 1 kadın ise kurtarıldı.

Kurtarılan kadının verdiği bilgi doğrultusunda, kayıp göçmenler  olabileceği ihtimali göz önünde bulundurularak bölgede arama kurtarma çalışması başlatıldı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "09 Ekim 2018 tarihinde saat 23.54’te, üzerinde can yeleği bulunan ve bütün kıyafetleri ıslak olan Irak uyruklu bir kadının İzmir ili Karaburun İlçe Jandarma Komutanlığına giderek yardım talep ettiği bilgisi alınmıştır. 

Bahse konu şahıstan alınan ilk ifadede, 08 Ekim 2018 tarihinde saat 20.00 sularında bir tekne ile denize açıldıkları, tekne içerisinde yaklaşık 35 kişi oldukları, denize açıldıktan kısa bir süre sonra teknelerinin su alarak battığı ve kendisinin denizde sürüklenerek Kuyucak Plajından karaya çıktığı, diğer şahısların ise kaybolduğu öğrenilmiştir.

Söz konusu ifadeye istinaden kayıp olduğu değerlendirilen düzensiz göçmenlerin bulunması maksadıyla görevlendirilen 1 Sahil Güvenlik Korveti, 2 Sahil Güvenlik Botu, 1 Sahil Güvenlik Uçağı ve 1 Sahil Güvenlik Helikopteri tarafından denizde,  Jandarma ve Emniyet birimleri tarafından ise karada arama kurtarma faaliyetine başlanmıştır. 

Müştereken icra edilen arama kurtarma faaliyetleri neticesinde, ifade veren göçmen dışında  2 düzensiz göçmenin karada, 2 düzensiz göçmenin ise denizde olmak üzere toplam
4 düzensiz göçmenin cansız bedenine ulaşılmıştır.

Kayıp olduğu değerlendirilen yaklaşık 30 düzensiz göçmenin bulunması maksadıyla arama kurtarma faaliyetlerine halen devam edilmektedir." denildi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
Acun Ilıcalı’ya gönderme! ‘’ Benim şefim seninkinden daha iyi’’
Acun Ilıcalı’ya gönderme! ‘’ Benim şefim seninkinden daha iyi’’