Sıcak Gelişme! Yeni Parti Kuruldu... Başında İse...

Haberin Ayrıntıları İçin Tıklayınız...

Sıcak Gelişme! Yeni Parti Kuruldu... Başında İse...
Sıcak Gelişme! Yeni Parti Kuruldu... Başında İse... admin

Erbakan, Hacı Bayram Camisi'nde cuma namazı kıldı, Hacı Bayram-ı Veli  Türbesi'ni ziyaret etti.

Namazın ardından cami çıkışında gazetecilere açıklama yapan Erbakan,  "Artık vakit tamam, vakti geldi" demek için toplandıklarını söyledi

Erbakan, "Yıllardır özlemle, heyecanla beklenen Yeniden Refah  Partimizi bugün resmen kurduğumuzun müjdesini veriyorum." ifadesini kullandı.

"Yeniden Refah Partisi"nin hayırlı olması temennisinde bulunan  Erbakan, milletin büyük ilgisine, teveccühüne layık olacaklarını belirtti.

Partinin kuruluş dilekçesinin İçişleri Bakanlığına teslim edileceğini  ifade eden Erbakan, yılların özleminin dindirileceğini söyledi.

 "Hayırlı hizmetleri yapanları tebrik etmek için geliyoruz"

 "Yeniden Refah Partisi olarak bizler, kavga etmek, çatışmak,  cezalandırmak, yıkmak için gelmiyoruz." diyen Erbakan, şöyle devam etti:

"Bizler, bugüne kadar yapılan bütün hayırlı hizmetlere teşekkür etmek,  bu hayırlı hizmetleri yapanları tebrik etmek, yapılan hizmetleri görmek ve takdir  etmek için geliyoruz. Bununla birlikte eksikleri tamamlamak, eksik yapılanları  nihayete erdirmek için geliyoruz. Yine bununla birlikte yanlışları da doğrusunu  ortaya koyarak düzeltmek için geliyoruz. Yapılan hizmetlere teşekkür edeceğiz,  takdir ve tebrik edeceğiz, eksikleri tamamlayacağız, yanlışları da davamıza,  istikametimize uygun doğrularla düzelteceğiz."

Bugün İslam alemi, Türk milleti için tarihi bir adım attıklarını dile  getiren Erbakan, bu adımın bir dönüm noktası olarak tarihte yer alacağını  söyledi.

Erbakan, Sultan Abdülhamit Han'ın torunu Abdülhamit Kayıhan  Osmanoğlu'nun da kendileriyle beraber olduğunu aktardı.

"Alternatifsizlik döneminin sona erdiğinin müjdesini veriyoruz"

Partinin Kurucular Kurulu üyelerine teşekkür eden Erbakan, şunları  kaydetti:

"Bugün milletimize Yeniden Refah Partimizin müjdesini verirken  ehvenişerler yerine artık hayrın kendisinin meydana çıktığının müjdesini  veriyoruz. Bugün milletimize çaresizlik, umutsuzluk, alternatifsizlik döneminin  sona erdiğinin müjdesini veriyoruz. Bugün milletimize asli yuvamıza dönüşün  başlangıcının müjdesini veriyoruz ve 'Artık umut, çare, alternatif var, artık  Yeniden Refah var' diyoruz."

Erbakan, geleceklerinin de geçmişleri gibi tertemiz olacağını  sözlerine ekledi.

Zaman zaman izdiham yaşanan basın açıklaması sırasında "Mücahit  Erbakan" sloganları atıldı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
Acun Ilıcalı’ya gönderme! ‘’ Benim şefim seninkinden daha iyi’’
Acun Ilıcalı’ya gönderme! ‘’ Benim şefim seninkinden daha iyi’’