Zehir zemberek sözlerle partisinden istifa etti

Son dakika güncel haberler

Zehir zemberek sözlerle partisinden istifa etti
Zehir zemberek sözlerle partisinden istifa etti tuğba civik

BBP’de Genel Başkan Yardımcıları Doğan Ürgüp, Selahattin Şenliler, Haşim Yanar, Muhittin Acıcı ve Remzi Çayır’dan sonra bugün de Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan istifa etti.

Ahmet Gürhan, istifa gerekçesini açıklamazken, sadece "Gördüğüm lüzum üzerine Genel Başkan Yardımcılığı görevimden istifa ediyorum" şeklinde bir dilekçe ile görevinden ayrıldığını duyurdu.

Gürhan, istifasının sebeplerini daha sonra açıklayacağını belirtti.

ÇAYIR'IN İSTİFASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

BBP, partinin daha önce genel başkan yardımcılığı görevinde bulunan MKYK üyesi Remzi Çayır´ın parti disiplinini ihlal eden davranışlarından ötürü, Merkez Karar Yönetim Kurulu tarafından 'Kesin İhraç' talebiyle, Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini belirterek, "Sayın Çayır, gelinen noktada `ihraç´ olmamak için istifa yolunu seçmiştir" açıklaması yaptı.

BBP'den yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Partimizde daha önce Genel Başkan Yardımcılığı'ndan alınan, MKYK üyesi Remzi Çayır, parti disiplinini ihlal eden davranışlarından ötürü, Merkez Karar Yönetim Kurulumuz (MKYK) tarafından 'Kesin İhraç' talebiyle, Merkez Disiplin Kuruluna (MDK) sevk edilmiştir. Sayın Çayır; gelinen noktada İHRAÇ olmamak için istifa yolunu seçmiştir. Diğer taraftan daha önce Genel Başkan Yardımcılığı yapan Ahmet Gürhan, Genel Başkan tasarrufuyla 15 gün önce Genel Başkan Yardımcılığı görevinden alınmıştır. İsimleri belli olan diğer kişiler ile ilgili görev değişikliği de, yaklaşık 4 ay önce gerçekleşmiştir. Ve halen bu kişilerin Merkez Karar Yürütme Kurulu üyeliği devam etmektedir. Tamamen partimizi ve hareketimizi şahsi hırslarıyla itibarsızlaştırmak, BBP´nin referandumdan yana tavır alan duruşu ve daha sonraki Cumhur İttifakına vermiş olduğu destekten rahatsız olan bir takım kesimlerin yıpratma gayretleri beyhudedir. Bu minvalde yapılacak manipülasyon içeren haberler, BBP´nin ahengini bozamayacağı gibi; devletini, milletini ve ülkesini önceleyerek yaptığı yürüyüşünü de engelleyemeyecektir. Dün olduğumuz gibi, bugün de inançlarımızın ve fikrimizin bir gereği olarak; doğrunun yanında, yanlışın karşısında durmaya her daim devam edeceğiz."

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
Acun Ilıcalı’ya gönderme! ‘’ Benim şefim seninkinden daha iyi’’
Acun Ilıcalı’ya gönderme! ‘’ Benim şefim seninkinden daha iyi’’