Suudi arabistan'dan flaş Türkiye açıklaması

Son dakika güncel haberler

Suudi arabistan'dan flaş Türkiye açıklaması
Suudi arabistan'dan flaş Türkiye açıklaması tuğba civik

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, ülkesinin, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilişkisi bulunan vatandaşlarını Türkiye'ye teslim etmeyeceğini açıkladı.
Cubeyr, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da yapılan 39'uncu Körfez  İşbirliği Konseyi (KİK) Zirvesi'nin kapanışında düzenlediği basın toplantısında,  Türkiye'de Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturma  kapsamında çıkarılan yakalama kararlarına işaret ederek, ülkesinin Kaşıkçı  cinayetiyle ilişkisi bulunan vatandaşlarını Türkiye'ye teslim etmeyeceğini  belirtti.

"Suçlular (Suudi) Başsavcılığa sevk edildi. Yargı konularında yorum  yapmıyorum. Başsavcılığın kendi sözcüsü var." ifadelerini kullanan Cubeyr, Suudi  Arabistan'ın soruşturmaya yardımcı olacak her delile açık olduğunu aktardı.

Cubeyr, Suudi Arabistan'ın hiçbir şeyi saklı tutmayacağını,  soruşturulan birçok suçta olduğu gibi her ulaştığı bilgiyi açıklayacağını  belirtti.
Körfez krizine değinen Cubeyr, ülkesinin bu konudaki tutumumun açık  olduğunu belirterek, "Katarlı kardeşlerimiz, KİK'e aktif bir üye olarak dönmek  için kendilerinden ne istendiğini biliyor." ifadelerine yer verdi.
39'uncu Körfez İşbirliği Konseyi Zirvesi bugün Suudi Arabistan'ın  başkenti Riyad'da başlamıştı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
Acun Ilıcalı’ya gönderme! ‘’ Benim şefim seninkinden daha iyi’’
Acun Ilıcalı’ya gönderme! ‘’ Benim şefim seninkinden daha iyi’’