Sıcak çatışma komandolar mağarayı kuşattı...

Son dakika güncel haberler

Sıcak çatışma komandolar mağarayı kuşattı...
Sıcak çatışma komandolar mağarayı kuşattı... tuğba civik

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Tunceli'de komandolarımız mağarada 6 teröristi sıkıştırdılar" dedi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız talimatı verdi, Fırat'ın doğusunda da batısında da terörist nerede varsa ensesindeyiz. Dağlarda toplam 700 terörist kaldı. 15 Aralık itibariyle kış operasyonlarını başlatıyoruz" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Soylu: "Dağlarda toplam 700 terörist kaldı. Kışın 5  metre kar olsa da canlarını almazsak bu millet bize hakkını helal etmez" dedi.

Soylu ayrıca Tunceli'de komandoların mağarada 6 teröristi sıkıştırdığını şu sözlerle açıkladı: “Şuanda Tunceli’de jandarma komandolarımız, kahramanlarımız tarafından bir sığınıkta, mağarada 6 terörist olduğunu tahmin ediyoruz, burada sıkıştırdılar. Dün geceden itibaren sığınağın 20-25 metre içerisine kadar girdiler. Allah muhafaza etsin, inşallah orada gereğini yerine getirecekler. İnşallah ayaklarına taş değmeden, hiçbir sıkıntı olmadan inşallah o operasyonu da orada bitirmiş olurlar. Ezanlar hürmetine dua edelim inşallah.” 

HAVADAN DESTEK GÖNDERİLDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli’de 6 teröristin bir mağarada kıstırıldığını açıklarken, bölgede yaşanan askeri hareketlilik dikkat çekti. Alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığına bağlı timler, terör örgütü PKK’ya yönelik Tunceli’nin birçok noktasında operasyonu eş zamanlı olarak sürdürüyor. Operasyonlar kapsamında teröristlerin saklandığı bazı sığınak ve mağaralar tespit edilerek imha ediliyor. Son 1 ay içerisinde 41 sığınak, mağara ve depo imha edilirken, devam eden operasyonlar kapsamında Ovacık kırsalında tahmini 6 teröristin bulunduğu bir mağara ise dün tespit edildi. Bunun üzerine dün akşam İl Jandarma Komutanlığına bağlı Özel Harekat Timleri operasyona çıktı. Operasyonda teröristler mağarada sıkıştırıldı. Teröristlerin ele geçirilmesi için timlerin titiz bir şekilde operasyona devam ettiği öğrenildi. Öte yandan İl Jandarma Komutanlığından zaman zaman  kalkan helikopterlerle bölgeye takviye yapılarak, havadan da desteklendiği bildirildi.

Bu yıl Tunceli’de 106’sı ölü 117 terörist etkisiz hale getirildi

 

Tunceli’de bu yıl şuana kadar 3’ü kırmızı listede, 106’sı ölü 117 teröristin etkisiz hale getirildiği, 70 binden fazla mühimmat ele geçirildiği ve 160 sığınağın imha edildiği öğrenildi. Ölü olarak ele geçirilen teröristlerden 20’sinin terör arananlar listesinde kırmızı, turuncu ve gri kategoride yer aldığı, başlarına toplam 18 milyon 600 bin TL ödül konulduğu bildirildi.İçişler Bakanı Süleyman Soylu da daha önce Tunceli’nin terörle mücadelede başarı sıralamasında ilk sırada yer aldığını  açıklamıştı. Yine Tunceli’de 2017 yılında 94’ü ölü 114 terörist etkisiz hale getirilmişti


Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
Acun Ilıcalı’ya gönderme! ‘’ Benim şefim seninkinden daha iyi’’
Acun Ilıcalı’ya gönderme! ‘’ Benim şefim seninkinden daha iyi’’