Çamaşır Makinesi Ana Yıkama ve Durulama Işığı Yanıp Sönüyor

Çamaşır makineleri gelişen Arçelik teknolojisi ile birlikte çok daha geniş fonksiyonları ile daha işlevsel bir kullanım imkanı veriyor.

Çamaşır Makinesi Ana Yıkama ve Durulama Işığı Yanıp Sönüyor
Çamaşır Makinesi Ana Yıkama ve Durulama Işığı Yanıp Sönüyor admin

Çamaşır makineleri gelişen Arçelik teknolojisi ile birlikte çok daha geniş fonksiyonları ile daha işlevsel bir kullanım imkanı veriyor. Aynı zamanda da çamaşır makinelerinin daha akıllı hale gelerek hem tasarruflu hem de güvenli bir şekilde kullanımının gerçekleştirilmesine yardımcı oluyor. Arçelik çamaşır makinesi arıza kodları ise her türlü işlem sorununda kolayca tespit gerçekleştirilmesine yardımcı oluyor. Bu şekilde çamaşır makinesi arızasının daha da ileri boyutlara ulaşmadan, ilk evrede müdahalelerin gerçekleştirilmesi mümkün oluyor. Bu çerçevede de Arçelik çamaşır makinesi ana yıkama ve durulama ışığı yanıp söndüğünde dikkate alınmalıdır. En kısa süre içerisinde Göztepe Siemens Servisi hizmetine başvurulmalıdır.

Çamaşır makinesinin ön panelinde bulunan ana yıkama ve durulama ışıklarının sürekli olarak yanıp-sönmesi durumunda makine işlevini yerine getirememektedir. Yani çamaşır makinesi kullanım dışı durumda olur. Bu tip bir ışık yanıp-sönmesi ile karşı karşıya kalan kullanıcıların, makineleri içerisinde su kaldığı görülecektir. Çünkü bu Arçelik çamaşır makinesi arıza kodu, makinenin suyu boşaltamadığına işaret etmektedir. Çamaşır makinesi su boşaltma işlemini yerine getiremediğinden, program bu aşamada tıkalı kalır. Bu yüzden çamaşır makinesi kullanılamaz durumda olur. Böyle bir durumda Bostancı Siemens Servisi merkezi tecrübeli teknisyenleri tarafından hızlı çözümler sağlanabilmektedir.

Çamaşır makinesinin ön panelindeki ana yıkama ve durulama ışıklarının sürekli yanıp-sönmesine neden olan su boşaltamama durumu, birden fazla sebeple oluşabilmektedir. Çamaşır makinesinin su tahliye pompası arızası, su tahliye filtresi ve su tahliye hortumu tıkanıklığı gibi nedenler en sık görülen sorunlardır. Eğer çamaşır makinesinin pompa motoru arızalanmış ise direkt olarak yenisi ile değişim işlemi gerçekleştirilir. Ancak daha hızlı ve daha ekonomik bir arıza onarım işlemi için uzman Bostancı Beko Servisiteknisyenleri tarafından tahliye filtresi ve hortumunda tıkanma olasılığı değerlendirilmektedir. Eğer buralarda tıkanma söz konusu ise hızla giderilerek, yeniden sorunsuz su boşaltımı gerçekleştirmesi sağlanır. Ancak sorun buradan kaynaklı değil ise çamaşır makinesinin pompa motoru arızalıdır ve yenisiyle değişmesi gerekmektedir. Bu şekilde çamaşır makinesinin suyu boşaltabilmek için ihtiyaç duyduğu itici gücün yeniden sağlanması ve sorunsuz bir şekilde boşaltımın gerçekleştirilmesi sağlanabilmektedir.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
Acun Ilıcalı’ya gönderme! ‘’ Benim şefim seninkinden daha iyi’’
Acun Ilıcalı’ya gönderme! ‘’ Benim şefim seninkinden daha iyi’’