Asker Selamı Veren Futbolcunun Sözleşmesi Feshedildi

Deplasmanda 1-1 berabere tamamladığımız Fransa karşılaşmasında, beraberlik gölümüz sonrası futbolcularımızın verdiği asker selamına verilen tepkiler hâlâ akıllarda.

Asker Selamı Veren Futbolcunun Sözleşmesi Feshedildi
Asker Selamı Veren Futbolcunun Sözleşmesi Feshedildi admin

Deplasmanda 1-1 berabere tamamladığımız Fransa karşılaşmasında, beraberlik gölümüz sonrası futbolcularımızın verdiği asker selamına verilen tepkiler hâlâ akıllarda. UEFA tarafından soruşturma açılan ve Federasyondan savunma istenmesinden sonra, skandallar bitmek bilmiyor. Birbiri ardında asker selamı veren sporcularımıza katlanamayan çeşitli branş ve spor federasyonları tarafından, birbirinden alâkasız yaptırımlar yaşandığı gibi, kulüpleri asker selamı verdiği gerekçe göstererek sporcularımızı kadro dışı bırakmaya ve sözleşmelerini feshetmeye devam ediyorlar.

Başakşehir-Wolfsberger Maçında Asker Selamı

Avusturya ekibi Wolfsberger’i 1-0 mağlup eden M. Başakşehir’de İrfan Can’ın verdiği asker selamı da UEFA tarafından soruşturma açılması ile sonuçlandı. Üstelik İrfan Can Kahveci’nin selamına eşlik eden Boşnak futbolcu Edin Visca, Nijeryalı Azubuike ve Brezilyalı Robinho da soruşturma kapsamında. Kulüp başkanı Göksel Gümüşdağ tarafından yapılan açıklamada UEFA’nın çifte standart yaptığı belirtilerek sitem edildi.

Göksel Gümüşdağ Tepkili

‘’UEFA’da uzun yıllardır hizmet veren bir temsilcimiz var ancak olan bitenlere ve asker selamı gündemine dair hiçbir açıklamada bulunmuyor’’ şeklinde, isim vermeden Servet Yardımcı'yı eleştiren Göksel Gümüşdağ, yaşanan bu çifte standarta oldukça tepkiliydi.

Tüm bunlar olurken, bir başka spor branşı olan Hentbol'da da asker selamı nedeni ile sular durulmuyor. Yunanistan'da oynadıkları kulüpler tarafından Durmuş Ali Tınkır ve Yunus Özmusul, skor ürettikten sonra verdikleri asker selamı verdikleri gerekçe gösterilerek sözleşmelerinden oldular.

Parobet giriş sağlayın, parobet ile kazanmaya başlayın. Parobetile kazanmanın keyfini yaşamak size kalmış.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Doğulu’dan Eşi Neslihan Atagül'e Anlamlı Jest
Kadir Doğulu’dan Eşi Neslihan Atagül'e Anlamlı Jest
Fiyat Performans Canavarı Huawei Y6s Geliyor
Fiyat Performans Canavarı Huawei Y6s Geliyor