Kıl Dönmesi Sebepleri

Kıl dönmesi genel olarak erkeklerde görülen bir hastalıktır. Öyle ki erkeklerde kadınlara göre görülme olasılığı 4 kat daha fazladır. Kıl dönmesinin genetik bir hastalık olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

Kıl Dönmesi Sebepleri
Kıl Dönmesi Sebepleri admin

Kıl dönmesi genel olarak erkeklerde görülen bir hastalıktır. Öyle ki erkeklerde kadınlara göre görülme olasılığı 4 kat daha fazladır. Kıl dönmesinin genetik bir hastalık olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Çünkü ailesinde kıl dönmesi problemi yaşayan kişilerde bu hastalığın daha sık görüldüğü bilinmektedir. Kıl dönmesinin diğer sebeplerini kısaca incelemek gerekirse;

Kilo problemi yaşayan kişilerde daha sık karşılaşılan bir hastalık olduğunu söylemek mümkündür. Çünkü kıl dönmesi aşırı terlemeden dolayı da meydana gelmektedir ve kilo problemi yaşayan insanlarda terleme sıklıkla görülmektedir.
Sürekli oturma gerektiren bir işte çalışmak da bir sebep olabilir. Şoförler bunun örneklerinden bir tanesidir.
Kuyruk sokumu diye adlandırılan bölgenin hijyenine gereken önem verilmemiş ve bu bölgede aşırı kıllanma varsa kıl dönmesi yaşanabilir.

Kıl Dönmesi Tedavisi Yöntemleri

Kıl dönmesi için artık ameliyat olunmak zorunda değildir. Çünkü gelişen tıp sistemiyle birlikte artık muayene odasında dahi tedavi olmak mümkündür. Hem tedavi süresi kısa olacak hem de tedavi sonrası kişiler günlük hayatlarına hemen döneceklerdir.

Lazer tedavisi diğer birçok tedavi yönteminde olduğu gibi kıl dönmesi tedavisi denildiği vakit de ilk akla gelen yöntemlerden bir tanesidir. Hafif bir anestezi uygulanan bölgede ilk olarak ilgili bölge temizlenir ve sonrasında lazer probuyla gerekli işlemler yapılır. Yaklaşık olarak 15 dakika gibi kısa sürede yapılan bu işlem neticesinde kişinin hastanede yatmasına gerek duyulmaz.

Mikro sinüsektomi lokal anestezi ile yapılan ve yine 10-15 dakika gibi kısa sürede yapılan bir tedavi yöntemidir. Normal ameliyat yönteminde 10 santim olan kesi bu tedavi yönteminde yalnızca 3-4 santimle yapılmaktadır. Bu tedavi yöntemi genel olarak kıl dönmesinin yaşanma ihtimalinin yüksek olduğu durumlarda yapılır ve bu konuda oldukça iddialıdır.

Climed

Climed oldukça önemli bir hedefle 2002 yılında faaliyete geçmiş bir kuruluştur. Kişilerin ameliyatsız bir şekilde kıl dönmesi, basur, varis ve daha birçok hastalığını geçirmek ve aynı gün onların günlük hayatlarına dönmeleri birincil hedefleridir. İstanbul'un birçok bölgesinde faaliyetine devam eden Climed'a Türkiye'nin birçok bölgesinden hastalar da sürekli gelmektedir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
Acun Ilıcalı’ya gönderme! ‘’ Benim şefim seninkinden daha iyi’’
Acun Ilıcalı’ya gönderme! ‘’ Benim şefim seninkinden daha iyi’’