Meteoroloji’den son dakika uyarısı! Şiddetli kar yolda, tarih verildi…

Meteoroloji genel müdürlüğünden uyarılar gelmeye devam ediyor. İstanbul hava sıcaklarının hafta başı itibari ile 0 dereceye kadar inecek olmasının ardından Cuma günü hava sıcaklıklarının ülke genelinde kendisini belli etmesi ön görülüyor.

Meteoroloji’den son dakika uyarısı! Şiddetli kar yolda, tarih verildi…
Meteoroloji’den son dakika uyarısı! Şiddetli kar yolda, tarih verildi… admin

Meteoroloji genel müdürlüğünden uyarılar gelmeye devam ediyor. İstanbul hava sıcaklarının hafta başı itibari ile 0 dereceye kadar inecek olmasının ardından Cuma günü hava sıcaklıklarının ülke genelinde kendisini belli etmesi ön görülüyor.

Kar yağışları 1987, 2002 ve 2004 tarihlerindeki gibi etkili bir şekilde meydana gelmesi bekleniyor. Meteoroloji genel müdürlüğünden gelen son dakika uyarılar…

Mevsim normallerinin üstünde devam eden hava sıcaklıkları Meteoroloji genel müdürlüğünden gelen uyarılara göre Cuma günü itibari ile kuzeybatı kesimlerinden başlayarak azalarak 0 dereceye kadar inecek. Pazar günü özellikle Karadeniz bölgesinde gelecek sistemin ve kuvvetli poyrazın etkisi ile beraber Marmara ve Batı Karadeniz başta yer almak üzere kar yağışı gözlenecek. Özellikle pazartesi günü kuzey, iç ve doğu kesimlerinde soğuk hava kendini belli ederek kar yağışları başlayacak.

Meteoroloji genel müdürlüğünden İstanbul’a sert uyarı…

Meteoroloji genel müdürlüğü üç büyük il için havanın nasıl olacağı hakkında uyarılarda bulundu. Perşembe günü çok bulutlu olması ön görülürken Cuma günü kendini yağmurlu havaya, cumartesi günü yeniden çok bulutlu olmaya Pazar da yağmur ve ara bırakacak. Kıyı kesimlerde belirli aralıklarda kar gelmesi beklenirken en yüksek sıcaklık Perşembe günü 19a kadar çıkarken pazartesi 3e kadar inebilecek.

Meteoroloji genel müdürlüğünden Ankara’ya uyarı…

Perşembe günü hava az bulutlu ve açık olması ön görülürken Cuma günü çok bulutlu ve yağmurlu bir hava etkili olacak. Kısıtlamanın olduğu hafta sonu cumartesi günü parçalı ve çok bulutlu bir hava ön görülürken Pazar günü yüksek kesimlerde kar olması bekleniyor. En yüksek hava sıcaklığı Perşembe günü 17 dereceye kadar artış gösterirken pazartesi günü itibari ile 0 dereceye kadar inebilecek.

Meteoroloji genel müdürlüğünden İzmir için uyarılar…

İzmir genelinde Meteoroloji genel müdürlüğünden uyarılara göre Perşembe günü zaman zaman çok bulutlu ya da parçalı bulutlu olması beklenirken akşam saatlerinde yerini sağanak yağışlara bırakacak. Cuma günü günün ilk saatlerinde etkisini kayıp eden yağışlar cumartesi günü bulutlu Pazar öğle saatlerinden sonra da sağanak ve yağmur etkili olacak. En yüksek hava sıcaklığı Perşembe günü 19 dereceye kadar artış gösterirken pazartesi günü 6 dereceye kadar inecek.

Kaynak : Nutuk

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
Acun Ilıcalı’ya gönderme! ‘’ Benim şefim seninkinden daha iyi’’
Acun Ilıcalı’ya gönderme! ‘’ Benim şefim seninkinden daha iyi’’